Piesakies abonementam un lasi gandrīz visas mūsu grāmatas tiešsaistē tikai par 3 eur mēnesī!

Jānis Jaunsudrabiņš Lucijas Ķuzānes monogrāfijā “Saule mūžam mana” (VIDEO)

Zigurds Kalmanis

BALTO UN PELĒKO CIENOT

Biedrības “Aleksandra Pelēča lasītava” darbības pirmsākumos – 1997. gadā, kad Lībagu pagasta Dižstendē abi ar Māri Arbidānu (1957–2007) projekta “Skrīnis” aizsāktajā grāmatu virknē “Portrejas” sagatavojām un izdevām gleznotāja, dzejnieka un rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa (1877–1962) 120. dzimšanas dienas atcerei veltītu grāmatiņu “Baltā ir dvēseles krāsa…”, starp maz zināmām citu autoru publikācijām ievietojām arī vairākas Sēļzemes rakstnieces Lucijas Ķuzānes (1927) monogrāfijā par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” (Rīgā, Liesma, 1986) cenzoru izsvītrotas rindkopas.

Nu, 2017. gada 31. augustā, kad Lucija Ķuzāne žirgta un asprātīga Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē kupla sava talanta cienītāju un draugu pulkā stāstīja par nupat apgādā “Lasītava” izdoto šīs grāmatas pārstrādāto un papildināto izdevumu, jaušami tuvāk iepazinām daudzu Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgu cilvēku dzīvesstāstus.

Baltais un pelēkais ir tautasdziesmu apliecinātas, latviešu dievziņā svētas krāsas. No pelēcīgas rītausmas vienmēr ienākam gaismā. Lucijas Ķuzānes apaļās jubilejas gadā viņas dažādos Latvijas novados atrasto un grāmatās aprakstīto ļaužu ceļi dažbrīd krustojas, dažbrīd met varas un laikmetu ietekmētus lokus plašajā pasaulē, bet vienmēr stāsta par mīlestību pret dzimto zemi.

Tuvāk par jaunās grāmatas atvēršanas svētkiem uzzināsiet dažos fotoattēlos un videoieraksta fragmentā, ko publicējam biedrības “A. Pelēča lasītava” mājas lapā.

Talsos, 2017. gada 1. septembrī.

 

No kreisās: Pēteris Korsaks, Ilgonis Bērsons, Lucija Ķuzāne, Ēriks Hānbergs, Janīna Kursīte
Izdevniecības SIA “Lasītava” izpilddirektors
Ēriks Hānbergs, Janīna Kursīte
Lucijas Ķuzānes pirmās publicētās grāmatas redaktore Vija Kaņepe
Neretas novada pašvaldības vadītājs Arvīds Kviesis, muzeja vadītāja Lidija Ozoliņa
Lucijas Ķuzānes vidusskolas biedrs profesors Tālis Millers
Lucijas Ķuzānes autogrāfu saņemšanā autores uzmanību dala mecenāts Vilis Vītols
Sarunājas Saukas novadpētnieks Gunārs Spīdainis un literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons
Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdis Guntis Gailītis sarunā ar vakara viesiem
Talsu dzejniece Maija Laukmane lūdz autogrāfu Lucijai Ķuzānei

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Biedrība “Aleksandra Pelēča lasītava”. Visas tiesības rezervētas. Izmantošana bez atsauces uz autoriem vai biedrību “Aleksandra Pelēča lasītava” nav atļauta!