Piesakies abonementam un lasi gandrīz visas mūsu grāmatas tiešsaistē tikai par 3 eur mēnesī!

Čevera bunkurs

Apmeklējiet mežabrāļu bunkuru!

Talsu novada karte. 2021. gada 9. augustā bijušajā Vandzenes meža masīvā (tagad Laucienes pagasta teritorijā) atklāja kapteiņa Pētera Čevera nacionālo partizānu grupas atjaunoto bunkuru. Šaja bunkurā grupa pavadīja 1949.- 1950. gada ziemu un 1950. gada 3. februārī pie bunkura notika mežabrāļu kauja ar čekas karaspēku. Grupā bija 19 dalībnieku, uzbrucēju skaits – apmēram 300 vīru.

Armijas karte. Bunkurs atrodas apmēram 4 km uz DA no ceļa Talsi – Upesgrīva (P127), pirmais orientieris ir Čevera grupas piemineklis, kas atrodas šī ceļa malā, pie meža ceļa uz Iģeni.
Šādas Sarkanās armijas ģenerālštāba kartes čekisti lietoja, plānojot militārās operācijas pret mūsu nacionālajiem partizāniem.

Piemineklis. Čevera grupas piemineklis, kas atrodas šī ceļa malā, pie meža ceļa uz Iģeni, 21 km no Talsiem, 10 km no Upesgrīvas. Pēc apmēram 300-400 m jāpagriežas pa kreisi, tālāk pa šo ceļu, kas pamazām griežas pa labi, beigu posmā taisns, apmēram 1 km garš posms. Tad seko pagrieziens taisnā leņķī pa labi un drīz ir otrais orientieris – raksturīga akmens tilts pār Šķēdes upīti.

Tilts. Aiz tilta kreisajā pusē autostāvvieta, tad jāpaiet nedaudz uz priekšu, līdz labajā pusē redzams ar šķeldu klāts ceļš.

Celiņš mežā. 400 – 500 m pa to un tad jau būsiet pie bunkura.

Bunkurs.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Vasiļevskis, nacionālo partizānu vēstures pētnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Biedrība “Aleksandra Pelēča lasītava”. Visas tiesības rezervētas. Izmantošana bez atsauces uz autoriem vai biedrību “Aleksandra Pelēča lasītava” nav atļauta!