Piesakies abonementam un lasi gandrīz visas mūsu grāmatas tiešsaistē tikai par 3 eur mēnesī!

Aleksandra Pelēča istaba Malienas pamatskolā

Maliena, pamatskola
Malienas pamatskola

“Sagaidot Malienas pagasta skolas 140 gadu jubileju, tur iekārtota Aļa jeb rakstnieka Aleksandra Pelēča istaba.

Plāksne pie ēkas vēsta, ka tā ir A.Pelēča pirmā skola, kur viņš mācījās no 1927. līdz 1934.gadam.

Aļa istabā izvietotas vēstures liecības par skolu un rakstnieka dzīvi. Uz vecā skolas rakstāmgalda atrodas A. Pelēča fotogrāfija un Sibīrijas laikā darinātais kalendārs, kas atšķirts 1995. gada 12. oktobrī – dienā, kad rakstnieks miris.”

Malienas pamatskola
Aleksandra Pelēča istaba Malienas pamatskolā

“Rakstnieks dzimis Mālupes “Ķikšos”, bet skolojies Malienas pamatskolā un Alūksnes ģimnāzijā. Bērnībā gan skolā, gan mājās rakstnieks saukts par Ali, jo, kā pats saka savos  stāstos par bērnu dienām grāmatā “Puisiska dvēsele”, “kurš gan varēja izrunāt to garo – Aleksandrs”.

“Aļa istabā jau notikušas pirmās dzejas stundas Dzejas dienās, kad runājām dzejoļus no Aleksandra Pelēča manuskripta bērnu dzejoļu krājumam “Čabiņš”, kas diemžēl dienasgaismu vēl nav ieraudzījis. Ir sagaidīti arī pirmie ciemiņi – skolas absolventi, bērni un bērnu vecāki.” Gunta Vancāne

http://aluksniesiem.diena.lv/vietejas-zinas/pirms-jubilejas-malienas-pamatskola-iekarto-rakstnieka-aleksandra-peleca-istabu-70995

http://parmainuskolas.lv/2013/10/ala-istaba-maliena/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Biedrība “Aleksandra Pelēča lasītava”. Visas tiesības rezervētas. Izmantošana bez atsauces uz autoriem vai biedrību “Aleksandra Pelēča lasītava” nav atļauta!