Piesakies abonementam un lasi gandrīz visas mūsu grāmatas tiešsaistē tikai par 3 eur mēnesī!

Latvijas novadu dārgumi

Latvijas novadu dārgumi

Grāmata Latvijas novadu dārgumi

Izdevniecība „Lauku Avīze” 2014. gada decembrī nodeva lasītājiem žurnālistes Ilzes Būmanes sastādīto grāmatu „Latvijas novadu dārgumi”. Grāmatas atvēršanas svētki notika 2015. gada 29. janvārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības ielā 35.

Izdevumā apkopota informācija par 73 vēstures liecībām, kas šobrīd šķitušas būtiskākās plašam Latvijas novadu muzeju un citu kultūras jomu kopēju pulkam.

Talsu novads grāmatā pārstāvēts ar Talsu muzeja pirmsākumu veidotāja skolotāja un novada vēstures pētnieka Teodora (Tīca) Dzintarkalna 1931. gadā sagatavoto hronikālo rokrakstu trīs kladēs „Notikumi un ainas no Talsu un apkārtnes dzīves”, ko 2006. gadā grāmatā 500 eksemplāru metienā izdevusi biedrība „Aleksandra Pelēča lasītava” Talsos.

T. Dzintarkalna piezīmju kladēs aprakstīti #Talsu pilsētas nami, iedzīvotāji un atstāstīti arī senāki vēsturiski notikumi. Dalies Tviterī!

Tuvāka informācija par notikumu Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pieejama biedrības „A. Pelēča lasītava” mājas lapai pelecalasitava.lv sagatavotajā videoierakstā un Latvijas radio 1 2015. gada 1. februāra raidījumā „Kultūras Rondo”, kas skanēja ēterā pulkstens 11:10

Latvijas novadu dārgumi
Hronikāls vēstījums par Talsiem un talsniekiem. Avots: grāmata “Latvijas novadu dārgumi”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

© Biedrība “Aleksandra Pelēča lasītava”. Visas tiesības rezervētas. Izmantošana bez atsauces uz autoriem vai biedrību “Aleksandra Pelēča lasītava” nav atļauta!